Nincs meg a ligarekord: csak ikszelt a Real

""

A spanyol labdarúgó bajnokság 5. fordulójának szerda esti mérkőzésén a listavezető Real Madrid a ligarekordot jelentő, zsinórban tizenhetedik sikeréért szállt harcba, sikertelenül. A bajnokság hatodik helyén álló Villareal végig remekül küzdött sőt, az első félidő hosszabbításában Bruno Soriano révén még a vezetést is megszerezte, aztán a második félidőben a fővárosiaknál James Rodriguez passzából Sergio Ramos kiegyenlített, ám hiába az óriási fölény, a végeredmény 1-1 maradt, így elmaradt a rekorddöntés.

Bruno Soriano értékesített tizenegyese 2014. szeptember 23. óta az első Real otthonában értékesített büntető volt, legutóbb az Elche támadója, Edu Albácar volt képes a pontról a kapuba találni. A 2016/17-es idényben a Real Madrid csapata gólszerzőket tekintve eddig a kiegyensúlyozottság mintaképe, részben a sérülések miatt a csapat legeredményesebb játékosa Sergio Ramos a maga három góljával. James Rodriguez mai gólpassza a harmincadik volt a Realban, amit a bajnokságban adott, nála csak Cristiano Ronaldo (36) rendelkezik több assziszttal a Blancóknál.

A nap másik 20:00-kor kezdődött találkozóján a Celta Vigo megszerezte idénybeli első győzelmét, miután Hugo Mallo és Iago Aspas góljaival 2-1-re legyőzték a Sporting Gijónt, még ha csak ideiglenese is, de elmozdulva ezzel a kiesőzónából.

Labdarúgás, La Liga, 5. forduló
Real Madrid-Villareal 1-1 (0-1) gólszerzők: Sergio Ramos (48.), ill. Bruno Soriano (45+1. büntetőből)
Celta Vigo-Sporting Gijón 2-1 (0-0) gólsz.: Hugo Mallo (66.), Iago Aspas (87. bünt.), ill. Cop (80. bünt.)
Real Sociedad-Las Palmas 22:00
Granada-Athletic Bilbao 20:00
Barcelona-Atlético Madrid 22:00

kedden játszották
Malága-Eibar 2-1 (1-1) gólsz.: S. Ramírez (44.), En Nesyri (76.), ill. Nano (42.)
Sevilla-Betis 1-0 (0-0) gólsz.: Mercado (51.)